Przyborów: Protest przeciwko wycince drzew. Ludzie przywiązują auta do dębów

06 lipiec 2021
Autor: 
Przyborów: Protest przeciwko wycince drzew Fot. Joanna Liddane / FB

W Przyborowie koło Nowej Soli trwa bitwa mieszkańców o wiekowe dęby. Dziś ludzie przywiązali swoje auta do drzew.

Wycinka drzew w Przyborowie ruszyła w piątek, 2 lipca. Pod topór poszła aleja lipowa. Z czasem pilarze zaczęli ciąć wiekowe dęby. Wówczas na sytuację zaczęli reagować mieszkańcy oraz społecznicy.

- Dęby po 4,5 metra w obwodzie mają zniknąć, bo władze zaplanowały w ich miejsce plac apelowy przy szkole i parking. Wycinka dokonywana jest bez żadnych ekspertyz przyrodniczych - informuje Joanna Liddane, działaczka ekologiczna.

Ludzie blokują wycinkę i przypinają auta do drzew

Atmosfera w Przyborowie cały czas jest napięta. We wtorkowy poranek, 6 lipca, wycięto kolejne drzewo. Mieszkańcy z desperacji od razu przywiązali swoje samochody do pozostałych, ogromnych dębów.

Na miejscu zjawił się m.in. senator RP Wadim Tyszkiewicz, który chce pomóc w wypracowaniu kompromisu. Przybył także projektant z opinią ornitologiczną, która została wydana w poniedziałek, 5 lipca. - To opinia podpisana na szybko przez "specjalną" firmę bez kilkudniowego oglądu drzew - podkreśla J. Liddane.

Mieszkańcy mają dość wójta gminy Nowa Sól Izabeli Bojko, która nie zamierza oszczędzić drzew. - Postawa pani Bojko w ewidentny sposób lekceważy potrzeby mieszkańców - napisał na portalu społecznościowym jeden z nich.

Przeczytaj też: Pijany kierowca ciężarówki pod Krosnem Odrzańskim. "Nie mógł utrzymać równowagi"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u