Śmieci zalewają lasy. W tym roku leśnicy wydali już 500 tysięcy na wywóz odpadów

15 lipiec 2021
Autor: 
Śmieci zalewają lasy. Leśnicy wydali już 500 tys. na wywóz odpadów Fot. Nadleśnictwo Lubsko

W lubuskich lasach można znaleźć coraz więcej śmieci. Przez pół roku leśnicy wywieźli już ponad 1660 m3 śmieci za 500 tysięcy złotych.

Porzucone w trawach, rozsypane nad akwenami wodnymi lub masowo składowane pod drzewami. Śmieci, bo o nich mowa, to świadectwo obecności ludzi w lasach. Wielkie sterty odpadów często zwalają z nóg leśników.

- W ciągu ostatnich 6 miesięcy na terenie lasów dwudziestu nadleśnictw naszej dyrekcji, zebraliśmy już niemal 1663 m3 śmieci. Koszt ich usunięcia i utylizacji jest ogromy, bo wynosi około 500 tysięcy złotych - podkreśla Ewelina Fabiańczyk, rzecznik RDLP Zielona Góra.

Jak pozbyć się śmieci z lasów?

W lesie można znaleźć dosłownie wszystko. Zaczynając od jedzenia czy butelek po kanapy, telewizory oraz gruz po remoncie. Wszystko to negatywnie wpływa na rośliny i zwierzęta oraz całe ekosystemy leśne.

Więcej fotopułapek? A może wyższe kary? - Każdy w lesie chce czuć się swobodnie. Nikt nie lubi być monitorowany. Chodźmy do lasu z kulturą - apeluje E. Fabiańczyk.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Zasłabł operator żurawia. Ćwiczenia strażaków z grupy wysokościowej (ZDJĘCIA)

LasSmieciLubuskie15.07.21 1


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u