W Trzebiechowie powstanie nowe boisko. Mieszkańcy czekali na ten obiekt od lat

15 lipiec 2021
Autor: 
W Trzebiechowie powstanie nowe boisko Fot. Redakcja, UG Trzebiechów

Pierwsze, wielofunkcyjne boisko powstanie w Trzebiechowie jeszcze do końca 2021 roku. Na tę inwestycję czekała przede wszystkim młodzież.

Wójt gminy Trzebiechów Izabella Staszak podpisała umowę na budowę wielofunkcyjnego boiska w Trzebiechowie.

- Inwestycja zakłada budowę ogólnodostępnego boiska o nawierzchni gładkiej. Na obiekcie będzie można uprawiać piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, tenis ziemny oraz mini piłkę nożną - tłumaczy Izabella Staszak.

Obiekt powstanie obok miejscowego przedszkola. Budowa powinna zakończyć się w grudniu 2021 roku. Jej wartość to ponad 608 tysięcy złotych. Środki wyłożyły m.in. 4 okoliczne sołectwa, które przełożyły pieniądze z innych inwestycji.

"W końcu!" - mówią mieszkańcy

Na tę inwestycję czekały przede wszystkim dzieci oraz młodzież, ponieważ do tej pory nigdzie nie było boiska z prawdziwego zdarzenia. Teraz będą mieli miejsce, w którym można aktywnie spędzić wolny czas.

- Młodzi mieszkańcy zyskają długo oczekiwane boisko. Ta wiadomość niezmiernie cieszy każdego, któremu dobro dzieciaków leży na sercu - komentuje pani Joanna. Cieszy się też pani Małgorzata: "Wreszcie na lekcjach wf nie będziemy się tułać po parku".

Przeczytaj też: Zielona Góra: Zasłabł operator żurawia. Ćwiczenia strażaków z grupy wysokościowej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u