Lubuska KAS zatrzymała handlarzy nielegalnym tytoniem

15 lipiec 2021
Lubuska KAS zatrzymała handlarzy nielegalnym tytoniem Lubuska Policja

W wyniku przeszukania w jednym z mieszkań w Zielonej Górze funkcjonariusze lubuskiej KAS zabezpieczyli dowody prowadzenia handlu nielegalnym tytoniem. Straty skarbu państwa wstępnie oszacowano na 355 tysięcy złotych. Zatrzymane zostały dwie osoby podejrzane o zorganizowanie przestępczej działalności.

Funkcjonariusze lubuskiej KAS w celu zabezpieczenia dowodów przestępstwa przeprowadzili na początku lipca przeszukanie w jednym z mieszkań w Zielonej Górze. Zatrzymano między innymi 11 aktywnych kart SIM, które były wykorzystywane do sprzedaży nielegalnego tytoniu oraz laptop i odręczne notatki. Funkcjonariusze zabezpieczyli także na poczet przyszłych kar 29 tysięcy złotych w gotówce oraz kwotę 135 euro.

Zatrzymane zostały także dwie osoby, które były obecne w mieszkaniu podczas przeszukania. Na podstawie zabezpieczonych dowodów funkcjonariusze przedstawili obojgu zatrzymanym zarzuty tzw. paserstwa akcyzowego, ponieważ zabezpieczone dowody świadczyły, że sprzedawali nielegalnie tytoń zamawiany dzięki ofertom zamieszczonym w Internecie. Zatrzymanym grozi kara bardzo wysokiej grzywny. Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego nie zakończyli jeszcze sprawdzania wszystkich okoliczności i prowadzą dalsze działania w tej sprawie.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.