Strażacy będą mieli nowe samochody gaśnicze. Trafią m.in. do Zielonej Góry i Gorzowa

15 lipiec 2021
Autor: 
Strażacy będą mieli nowe samochody gaśnicze Fot. Szczęśniak PS

Do trzech lubuskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych trafią nowe samochody gaśnicze. Wartość jednego pojazdu wynosi ponad 1,1 milionów złotych.

Do listopada 2021 roku do województwa lubuskiego przyjadą nowe wozy bojowe dla Państwowej Straży Pożarnej. Ciężkie samochody gaśnicze trafią do jednostek w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Strzelcach Krajeńskich.

Przetarg na dostawę pojazdów wygrała firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne z Bielsko Białej. Wartość inwestycji to ponad 3,5 mln złotych, więc przeszło 1,1 mln zł kosztuje jeden pojazd. Całość zostanie zabudowana prawdopodobnie na uterenowionym podwoziu marki Scania.

Nowe samochody będą miały 6-osobową kabinę, zbiornik wody o pojemności 5000 litrów i zostaną wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. Pojazdy będą dostarczone bez sprzętu.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Zasłabł operator żurawia. Ćwiczenia strażaków z grupy wysokościowej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.