Trwa budowa ronda na DK27 koło Wilkanowa. GDDKiA: Będzie bezpieczniej

27 lipiec 2021
Autor: 
Trwa budowa ronda na DK27 koło Wilkanowa Fot. GDDKiA Zielona Góra

Rondo koło Wilkanowa na drodze krajowej nr 27 rośnie w oczach. Inwestycja za ponad 5,4 milionów złotych ma być zrobiona do końca listopada.

Skrzyżowanie krajowej "27" pod Wilkanowem to miejsce, gdzie stosunkowo często dochodziło do wypadków i kolizji. Do większości incydentów doprowadzali kierowcy, którzy ignorowali znaki "stop" ustawione od Wilkanowa i Słonego. Dodatkowo jadący DK27 nie zawsze poruszają się z przepisową prędkością.

Rondo jeszcze do końca listopada

Prace ruszyły na początku kwietnia i cały czas idą w dobrym tempie.

- Rondo zostanie wyposażone w urządzenia związane z bezpieczeństwem oraz oświetlenie drogowe, poprawiające widoczność. Przebudowane zostaną systemy odwodnień, sieci gazowej i światłowodowej oraz wybudowany zostanie nowy kanał technologiczny. Powstanie też ścieżka rowerowa i chodnik wzdłuż drogi powiatowej - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Wykonawcą inwestycji za ponad 5,4 milionów złotych jest firma Eurovia Polska. Drogowcy informują, że prace powinny zakończyć się jeszcze do końca listopada 2021 roku.

Przeczytaj też: Samolotem przemycali marihuanę. CBŚP zatrzymało pilotów na lotnisku w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u