Likwidacja fabryk mefedronu w Lubuskiem. Zobacz film z zatrzymań CBŚP

27 lipiec 2021
Autor: 
Likwidacja fabryk mefedronu w Lubuskiem. Zobacz film z zatrzymań CBŚP Fot. CBŚP

Mocne uderzenie w narkobiznes. Policjanci z CBŚP zlikwidowali trzy fabryki mefedronu w Lubuskiem. Wytwarzano w nich narkotyki na dużą skalę.

Policjanci z zarządu CBŚP w Gorzowie Wielkopolskim rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie województwa lubuskiego. Członkowie gangu produkowali i wprowadzali do obrotu mefedron i amfetaminę.

Funkcjonariusze zlikwidowali fabryki w Zielonej Górze, Górzynie oraz Gubinie. Łącznie podczas realizacji zabezpieczono blisko 879 kg mefedronu oraz tysiące litrów substancji, z których produkowano narkotyk.

W trakcie akcji w Gubinie do działań zaangażowano m.in. strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego z Gorzowa Wielkopolskiego. Powodem było duże stężenie szkodliwych dla zdrowia oparów substancji.

15 osób zatrzymanych

Do sprawy zatrzymano 15 osób, w tym 3 tzw. chemików. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania i posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

- W trakcie czynności zabezpieczono również pistolet maszynowy, broń palną krótką oraz kilka tysięcy sztuk amunicji. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie należące do podejrzanych warte blisko 350 tysięcy złotych - informuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

Przeczytaj też: Samolotem przemycali marihuanę. CBŚP zatrzymało pilotów na lotnisku w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u