Sterowiec Goodyear Blimp przeleci nad Lubuskiem. Jest największy na świecie

30 lipiec 2021
Sterowiec Goodyear Blimp przeleci nad Lubuskiem Goodyear

Sterowiec Goodyear Blimp zawitał do Polski. Dziś będzie pod Wrocławiem, ale wkrótce przeleci nad Zieloną Górą. Kiedy będzie można go zobaczyć?

Zeppelin Goodyear Blimp ma 75 metrów długości i blisko 18 m wysokości. Na pokład zabiera dwóch pilotów i do 14 pasażerów. Gdyby chcieć napełnić go napojem gazowanym, potrzeba by do tego aż 25 530 303 puszek.

Dziś największy półsztywny sterowiec na świecie lata nad Wrocławiem i w jego okolicach, bo do 2 sierpnia stacjonuje w Aeroklubie Wrocławskim w Szymanowie. W poniedziałek wyruszy w dalszą podróż. Wtedy przeleci m.in. nad województwem lubuskim i Zieloną Górą, aby przez Niemcy dotrzeć Kopenhagi.

"Zawsze wzbudza zainteresowanie"

Maksymalna prędkość Zeppelina Goodyear Blimp to 125 km/h. - Pojawienie się sterowca Goodyear Blimp na niebie zawsze wzbudza zainteresowanie setek tysięcy mieszkańców. To doskonała okazja, by uchwycić ten majestatyczny obiekt na zdjęciach - podkreśla Marta Kosyra, Consumer Brand Marketing Manager EEN Goodyear.

Trasę przelotu można sprawdzać na popularnych radarach do śledzenia statków powietrznych. Wystarczy tylko wpisać znaki identyfikacyjne DLZFN przypisane sterowcowi Goodyear Blimp.

Aktualizacja: Niestety lot nie odbędzie się zgodnie z planem. Start przełożono na jutro, tj. 3 sierpnia. Niebo nad Zieloną Górą warto obserwować w godzinach porannych i przedpołudniowych.

Przeczytaj też: Aeroklub Ziemi Lubuskiej będzie miał Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u