W Lubuskiem punktualnie o godzinie 17 zawyją syreny alarmowe!

01 sierpień 2021
W Lubuskiem punktualnie o godzinie 17 zawyją syreny alarmowe! Pixabay.com

W niedzielę, 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie całego kraju zawyją syreny alarmowe. Usłyszymy je punktualnie o godzinie 17:00.

Syreny zostaną uruchomione w godzinę "W", czyli punktualnie o 17:00. Będą one emitować dźwięk ciągły przez jedną minutę. W wielu gminach i miastach jednocześnie będzie to trening uruchomiania systemów alarmowania i ostrzegania.

Identycznie jak w ubiegłym roku hołd bohaterom Powstania Warszawskiego oddadzą także służby mundurowe. Przed jednostki Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych wyjadą strażackie zastępy i włączonymi sygnałami uczczą pamięć powstańców.

Czytaj także - Wypadek pod Zieloną Górą. Pijany kierowca staranował płot i wjechał na podwórko (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u