"Zamorduję cię w najbardziej brutalny sposób". Senator Wadim Tyszkiewicz dostał pogróżki

02 sierpień 2021
Autor: 
"Zamorduję cię". Wadim Tyszkiewicz dostał pogróżki

Senator Wadim Tyszkiewicz otrzymał maila z pogróżkami. Wiadomości otrzymali też członkowie jego rodziny. - Zamorduję cię Wadimie Tyszkiewiczu - pisze nadawca.

Seria gróźb w stronę senatora i byłego prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza zaczęła się w 2019 roku. Wówczas tuż po śmieci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na ulicy miasta ukazał się napis "Tyszkiewicz ty będziesz następny".

Kilka dni temu niezależny senator RP otrzymał kolejne groźby. Tym razem wiadomości trafiły nie tylko do niego, ale i jego najbliższych - żony, dzieci, a nawet chłopaka córki.

- Zamorduję cię Wadimie Tyszkiewiczu. Zniszczyłeś mi życie. Zrujnowałeś wszystko. Nie mam po co żyć. Nie mam nic do stracenia. Dlatego cię zamorduję. W najbardziej brutalny sposób. Planowałem to od prawie 20 lat. Stefan Wilmont pokazał że się da! Więc już wkrótce skończysz sku***lu tak jak Adamowicz. Oczekuj godziny śmierci swojej - czytamy w wiadomości.

Prywatne śledztwo i działania policji

Wadim Tyszkiewicz złożył już zawiadomienie na policję, która podjęła czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Jednocześnie senator podjął śledztwo na własną rękę.

Przeczytaj też: Defibrylatory AED staną w Nowej Soli i Bytomiu Odrzańskim. Będzie bezpieczniej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Polska przed i po

  Polska przed i po

  Mówią, że przyszłość należy do tych, którzy ją zaplanują. Ale co, jeżeli przyszłość jest teraz, a my stajemy na rozdrożu decyzji, które zaważą na losach całego kraju? Oto dlaczego w ramach naszego radia, prezentujemy audycję, którą naprawdę warto posłuchać przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi 15 października. Gościem specjalnym audycji był senator Wadim Tyszkiewicz, człowiek słynący z wnikliwych analiz i bezkompromisowego spojrzenia na politykę.

 • My Polacy! Układanka wyborcza

  My Polacy! Układanka wyborcza

  Lubuscy dziennikarze, Tadeusz Krupa i Arkadiusz Olszowy zapraszają na wirtualne spotkania z najważniejszymi politykami z kraju i regionu.

 • MY POLACY! Rozmowy nie tylko o polityce

  MY POLACY! Rozmowy nie tylko o polityce

  Lubuscy dziennikarze, Tadeusz Krupa i Arkadiusz Olszowy zapraszają na wirtualne spotkania z najważniejszymi politykami z kraju i regionu.

 • Loteria, rywalizacja gmin i szczepienia dla osób 70+ w domu. Rząd zachęca do szczepień przeciw COVID-19

  Loteria, rywalizacja gmin i szczepienia dla osób 70+ w domu. Rząd zachęca do szczepień przeciw COVID-19

  Loteria, rywalizacja gmin i szczepienia dla osób 70+ w domu. W ten sposób rząd zachęca Polaków do szczepień przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień. 

 • Rondo Wadima Tyszkiewicza Prezydenta Miasta

  Rondo Wadima Tyszkiewicza Prezydenta Miasta

  Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Nowej Soli, radni zdecydowali o nadaniu nazwy rondu u zbiegu ulic Wieniawskiego oraz Przyszłości (Zatorze) imienia: „Rondo Wadima Tyszkiewicza Prezydenta Miasta (2002-2019)”. Na sesji był obecny Wadim Tyszkiewicz, senator RP wraz z małżonką, Agnieszką Tyszkiewicz.

 • "Tyszkiewicz Ty będziesz następny" - Groźby pod adresem Prezydenta Nowej Soli

  "Tyszkiewicz Ty będziesz następny" - Groźby pod adresem Prezydenta Nowej Soli

  Prezydent Nowej Soli, Pan Wadim Tyszkiewicz, podobnie jak inni samorządowcy udał się do Gdańska na uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. W tym czasie na jednej z ulic w Nowej Soli powstał napis - "TYSZKIEWICZ TY BEDZIESZ NASTĘPNY" (pisownia oryginalna).

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u