Defibrylatory AED staną w Nowej Soli i Bytomiu Odrzańskim. Będzie bezpieczniej (ZDJĘCIA)

02 sierpień 2021
Autor: 
Defibrylatory AED staną w Nowej Soli i Bytomiu Odrzańskim Fot. Stowarzyszenie Medyk

Stowarzyszenie Medyk przekazało defibrylatory AED dla miasta Nowa Sól i Bytomia Odrzańskiego. Ratownicy chcą stworzyć sieć AED w całym województwie lubuskim.

Defibrylator AED to stosunkowo niewielkie urządzenie, które przy pomocy człowieka może uratować życie. Jego wczesne użycie mocno przyczynia się do uratowania ludzi, u których doszło do zatrzymania krążenia. Warto podkreślić, że może obsłużyć je nawet laik bez żadnego wykształcenia medycznego.

Urządzenia najczęściej spotkamy m.in. w urzędach lub sklepach. Niestety w weekendy lub w godzinach nocnych o ich dostępność z reguły jest już trudno. W województwie lubuskim dominującym miastem z publicznym dostępem do defibrylatorów AED jest tylko miasto Zielona Góra, które zamontowało je we wszystkich autobusach MZK.

Defibrylatory dla Nowej Soli i Bytomia Odrzańskiego

Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych "Medyk" stawia na promocję defibrylatorów AED w Lubuskiem. Ratownicy z własnych środków zakupili już 4 urządzenia wraz ze specjalnymi skrzynkami, które już niebawem będą dostępne dla ludzi.

- Defibrylatory staną w Parku Krasnala, Nowosolskim Domu Kultury oraz centrum przesiadkowym. Jeden trafił też do miasta Bytom Odrzański - mówi rat. med. Adam Waligóra, prezes stowarzyszenia.

Sieć AED w Lubuskiem

Jak podkreśla A. Waligóra, stowarzyszenie dąży do stworzenia sieci dostępnych publicznie defibrylatorów AED w całym województwie. Dzięki temu pracownik Dyspozytorni Medycznej mógłby pokierować zgłaszających, gdzie znajduje się najbliższy defibrylator.

Przeczytaj też: Sterowiec Goodyear Blimp przeleci nad Lubuskiem. Jest największy na świecie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u