Rusza budowa nowej siedziby TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Koszt? Około 18 milionów (ZDJĘCIA)

26 sierpień 2021
Autor: 
Rusza budowa nowej siedziby TVP 3 Gorzów Wielkopolski Fot. LUW

Rozpoczęto budowę nowej siedziby TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Budynek za około 18 milionów złotych stanie przy ulicy Piłsudskiego. Co w nim się znajdzie?

Siedziba gorzowskiego oddziału Telewizji Polskiej stanie na działce o powierzchni około 1,6 tysięcy metrów kwadratowych. Plac został kupiony już w 2006 roku za blisko 7 tysięcy złotych.

Z roku na rok inwestycję odkładano. Umowa na budowę została podpisana w październiku 2020 roku.

Obiekt za około 18 milionów

Nowy budynek TVP 3 Gorzów Wielkopolski będzie kosztować około 18 milionów złotych.

- W części frontowej będą trzy kondygnacje, z drugiej strony jedna. Na wszystko składać się będą dwa studia, biura, pomieszczenia techniczne, sala konferencyjna, newsroom oraz studio plenerowe na dachu - informuje Lubuski Urząd Wojewódzki.

Dziś symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto budowę nowej siedziby TVP. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. europoseł Elżbieta Rafalska, poseł Marek Ast, prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Przeczytaj też: Sulechów bez zespołów pogotowia. Ratownicy medyczni złożyli wypowiedzenia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u