W Kłodawie powstało nowe przedszkole i żłobek. Wartość inwestycji to blisko 2,5 mln złotych!

26 sierpień 2021
W Kłodawie powstało nowe przedszkole i żłobek. Wartość inwestycji to blisko 2,5 mln złotych! lubuskie.pl

Nowe przedszkole ze żłobkiem dla ponad 200 maluchów powstało w Kłodawie. Projekt sfinansowany została ze środków unijnych. 

Budowa nowego przedszkola ze żłobkiem w Kłodawie dobiegła końca. Nowe miejsce do zabawy i rozwoju najmłodszych mieszkańców Kłodawy wyposażone jest w kolorowe, przestronne sale, szerokie korytarze, nowoczesne łazienki, kuchnię i zaplecze socjalne. Posiada również wewnętrzny plac zabaw. Wokół placówki powstały tereny rekreacyjne oraz bezpieczne parkingi.

- Cieszę się, że tak strategiczna inwestycja powstała w tak krótkim czasie i jest najważniejszą w ostatnim dziesięcioleciu - powiedziała podczas uroczystości Anna Mołodciak, Wójt Gminy Kłodawa.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Wartość projektu pn. „Utworzenie żłobka w Kłodawie” wyniosła ponad 2,4 mln zł, a kwota dofinansowania przekroczyła 2 mln zł. Drugi projekt dofinansowany ze środków europejskich dotyczył „Zwiększenia dostępności do edukacji przedszkolnej w gminie Kłodawa dzięki utworzeniu 50 nowych miejsc opieki”. Wartość projektu wyniosła ponad 841 tys. zł, wartość dofinansowania to kwota 715 211,25 zł.

- W Gmina Kłodawa powstał jeden z najnowocześniejszych obiektów żłobkowo-przedszkolnych w województwie lubuskim. Dzięki zaangażowaniu wójt Anny Mołodciak w gminie zbudowano pierwszy żłobek. Od września w parterowym budynku znajdzie się siedem oddziałów przedszkolnych i dwa żłobkowe dla ponad 200 maluchów - mówił wicemarszałek Łukasz Porycki.

Inwestycja została dofinansowana również z programów zewnętrznych. To jedna z największych i najbardziej kosztownych inwestycji w gminie.

Źródło: lubuskie.pl

Przeczytaj też: Rusza budowa nowej siedziby TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Koszt? Około 18 milionów (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u