Zamknięty ośrodek dla imigrantów w Wędrzynie. Trafiło tam już ok. 50 osób!

27 sierpień 2021
Zamknięty ośrodek dla imigrantów w Wędrzynie. Trafiło tam już ok. 50 osób! Redakcja/Archiwum

W Wędrzynie powstał ośrodek strzeżony dla cudzoziemców. Do placówki trafiły już pierwsze osoby!

Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie zaadaptowano miejsca na ośrodek strzeżony dla cudzoziemców. Placówka przygotowana została na 200 miejsc dla obcokrajowców. Do ośrodka trafiają osoby zgodnie z postanowieniem sądu, które zostały zatrzymane przez uprawnione organy na podstawie przepisów ustawy o cudzoziemcach, a w szczególności za usiłowanie lub przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom.

W przypadku pogorszenia sytuacji na granicach liczba miejsc w ośrodku może zostać zwiększona.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Osoby przebywające w ośrodku strzeżonym mogą poruszać się w czasie i miejscach wyznaczonych przez kierownika ośrodka. Stały nadzór nad cudzoziemcami sprawuje służba dyżurna ośrodka. Cudzoziemiec umieszczony w strzeżonym ośrodku ma zapewnioną opiekę medyczną i wyżywienie zgodne z wymaganiami religijnymi i kulturowymi. 

Pierwsi imigranci już w ośrodku

Do Wędrzyna z placówki w Białymstoku trafili już pierwsi cudzoziemcy. Są to m.in. obywatele Iraku, Kuwejtu czy też Tadżykistanu. Łącznie w ośrodku przebywa około 50 osób.

Przeczytaj też: Poważny wypadek na DK29 pod Krosnem Odrzańskim. 5 osób zostało rannych!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u