Zielonogórska i gorzowska policja z nowoczesnymi radiowozami. Koszt jednego to blisko pół miliona złotych!

02 wrzesień 2021
Zielonogórska i gorzowska policja z nowoczesnymi radiowozami. Koszt jednego to blisko pół miliona złotych! Lubuska Policja

Specjalistyczne radiowozy do obsługi wypadków drogowych trafiły do policji w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim. Koszt jednego takiego pojazdu to blisko pół miliona złotych!

Komenda Główna Policji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 - Projekt „Bezpieczniej na drogach - Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” zakupiła kolejne nowoczesne pojazdy dopasowane i wyposażone specjalnie dla potrzeb policji i obsługi zdarzeń drogowych. Dwa z nich trafiły w ubiegłym tygodniu do Zielonej Góry oraz Gorzowa Wielkopolskiego i już służą policjantom Wydziału Ruchu Drogowego na miejscach kolizji i wypadków drogowych.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Volkswagen Crafter z silnikiem o pojemności 2000 cm3 i mocy 177 KM i spełniający najnowsze wymagania ekologiczne dotyczące normy emisji spalin, jest wyposażony w dostępne na rynku systemy zapewniające bezpieczeństwo oraz komfort, takie jak: ABS, ESP (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy), poduszki powietrzne, nowoczesny układ ogrzewania, klimatyzację, system sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym oparty na technologii LED, zabudowę wnętrza przystosowaną do przewożenia 4 osób wraz z wyposażeniem służbowym.

Na dachu samochodu jest również specjalny maszt oświetleniowy z lampami o dużej mocy, który pomaga oświetlić miejsce zdarzenia i poprawić widoczność pracujących na drodze policjantów. Pojazd wyposażony jest także w dodatkowe oświetlenie zewnętrzne oraz specjalną tablicę led wyświetlającą znaki drogowe ostrzegające kierujących, że zabezpieczane jest miejsce zdarzenia. W radiowozie jest również agregat prądotwórczy, laptop, drukarka oraz wyposażenie specjalistyczne niezbędne policjantom podejmującym czynności na miejscu wypadku czy kolizji.

Przeczytaj też: Chwilę grozy na osiedlu Morelowym w Zielonej Górze. Przypalony garnek przyczyną interwencji straży pożarnej! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u