Nowy policyjny bachusik stanął na zielonogórskim deptaku!

02 wrzesień 2021
Nowy policyjny bachusik stanął na zielonogórskim deptaku! Redakcja

Nowy bachusik Policjantikus stanął na zielonogórskim deptaku. Jego zadaniem jest strzec ładu i porządku jak na dobrego policjanta przystało!

Koncepcja policyjnego bachusika w wersji glinianej powstała już w 2019 roku. Stworzył ją wybitny rzeźbiarz Artur Wochniak. Niestety ogólnoświatowa pandemia pokrzyżowała nieco plany i na finalną wersję rzeźby w brązie przyszło nam czekać aż dwa lata! W czwartek, 2 września na zielonogórskim deptaku oficjalnie zaprezentowano nowego bachusika Policjantikusa!

Dalsza część artykułu pod reklamą

We wspólnym, uroczystym odsłonięciu rzeźby wzięli udział: Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze młodszy inspektor Maciej Sipek, Bachus Marcin Wiśniewski, radny Zielonej Góry Marcin Pabierowski oraz autor rzeźby Artur Wochniak.

To 58 bachusik na mapie Zielonej Góry i z pewnością nie ostatni!

Przeczytaj też: Chwilę grozy na osiedlu Morelowym w Zielonej Górze. Przypalony garnek przyczyną interwencji straży pożarnej! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u