Uratowali młodego rybołowa. Ptak trafił do ośrodka rehabilitacji w Zielonej Górze!

07 wrzesień 2021
Uratowali młodego rybołowa. Ptak trafił do ośrodka rehabilitacji w Zielonej Górze! Fot. Facebook/Mariusz Rosik

Pomoc dla młodego rybołowa. Ptak trafił do lecznicy dla zwierząt, a następnie do ośrodka rehabilitacji gdzie będzie wracał do pełnej sprawności. 

Młody rybołów od dłuższego czasu siedzący na konarze drzewa w Lesie Odrzańskim pod Zieloną Górą wzbudził niepokój Pana Adama Kostrzembskiego. Mężczyzna podejrzewał, że ptak może być ranny lub chory więc powiadomił Łukasz Czajkę, lokalnego koordynatora Komitetu Ochrony Orłów. Ruszyła akcja ratunkowa.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Łukasz Czajka dotarł na miejsce i postanowił wpław dotrzeć do rybołowa. Ptaka udało się złapać i przypłynąć z nim do brzegu skąd trafił bezpośrednio do ośrodka rehabilitacji dla zwierząt dziko żyjących w Zielonej Górze.

- Rybołów został zawieziony do lecznicy dla zwierząt Barbary Hanusz w Zielonej Górze, gdzie został przez doktora Wojciecha Szylkina dokładnie przebadany i prześwietlony. Na szczęście okazało się, że nie ma żadnych śrucin ani złamań. - opisuje Mariusz Rosik. 

Ptak ma jedynie nadwyrężony mięsień. - Prawdopodobnie był to atak kleptopasożytniczy bielika, którego widziano w pobliżu. Rybołów będzie przebywał w ośrodku aż do czasu wyleczenia kontuzji. - dodaje Mariusz Rosik.

Czytaj także - Strażacy ponad 5 godzin wyciągali auto grzybiarza które zatonęło w jeziorze pośrodku lasu! ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u