Myśliwy spadł z ambony, nie mógł się ruszyć. Uratowały go dwie kobiety!

07 wrzesień 2021
Myśliwy spadł z ambony, nie mógł się ruszyć. Uratowały go dwie kobiety! Lubuska Policja

Myśliwy spadł z ambony i nie mógł się ruszać. Mężczyzna nie był nawet w stanie sięgnąć po telefon, aby wezwać pomoc. Dopiero po ponad godzinie od upadku jego krzyki usłyszały dwie kobiety. 

W piątek, 3 września do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich trafiła informacja od dwóch kobiet, które usłyszały w lesie rozpaczliwe wołanie o pomoc. Dyżurny skierował w to miejsce patrol z Drezdenka. Po kilku minutach podkomisarz Emil Skrzypczak i posterunkowy Wojciech Ratajczak byli na miejscu. Od zgłaszających usłyszeli, że wołanie o pomoc słychać nieprzerwanie od kilku minut. Informacja potwierdziła się.

Policjanci idąc w kierunku dobiegających krzyków zlokalizowali pod jedną z ambon leżącego mężczyznę. Jak się okazało był to myśliwy, który spadł kilka metrów w dół z ambony. Uskarżał się na ból biodra.  Z uwagi na obrażenia nie był w stanie o własnych siłach wstać, czy nawet telefonicznie wezwać pomocy. Dodatkowo jego sytuację utrudniał fakt, że w miejscu w którym się znajdował nie było zasięgu oraz zapadał już zmierzch. Dopiero po ponad godzinie od upadku krzyki myśliwego usłyszały dwie kobiety, które nie przeszły obojętnie i powiadomiły służby ratunkowe.

Dzięki takiej postawie policjanci byli w stanie szybko i skutecznie interweniować. Mundurowi po zlokalizowaniu 71-latka udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce ratowników medycznych. Z uwagi na trudny teren policjanci wspólnie z ratownikami przenieśli na noszach rannego mężczyznę do karetki. Myśliwy został przewieziony do szpitala. W tym przypadku zgłaszające kobiety wykazały się godną naśladowania obywatelską postawą.

Czytaj także - Strażacy ponad 5 godzin wyciągali auto grzybiarza które zatonęło w jeziorze pośrodku lasu! ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u