Lubuscy policjanci ćwiczyli umiejętności kontrolowania poślizgów! [FILM]

17 wrzesień 2021
Autor: 
Lubuscy policjanci ćwiczyli umiejętności kontrolowania poślizgów! Lubuska Policja

Lubuscy policjanci poznali techniki i taktyki bezpiecznej jazdy oraz doskonalili umiejętności opanowania poślizgów z wykorzystaniem trolejów, szarpaka oraz płyty poślizgowej na profesjonalnym torze.

Pierwszy etap szkoleń odbył się 7 i 8 września. Policjanci zdobywali dodatkowe umiejętności z zakresu jazdy na motocyklu. Drugi etap przedsięwzięcia odbył się we wtorek 14 września i środę 15 września. Mundurowi pogłębiali wiedzę i doskonalili technikę jazdy samochodem. Podczas części teoretycznej w pierwszym dniu funkcjonariusze poznali techniki i taktyki bezpiecznej jazdy z elementami ryzyka drogowego. Omówiono najważniejsze systemy bezpieczeństwa używane w samochodach, rodzaje poślizgów, techniki pokonywania łuków i zakrętów oraz wpływ warunków atmosferycznych i stanu nawierzchni na drogę hamowania.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie dwóch ciężarówek na drodze S3

W drugim dniu odbyło się praktyczne szkolenie pod okiem profesjonalistów na specjalnym torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Tomaszowo. Tu policjanci doskonalili swój styl jazdy z wykorzystaniem płyty poślizgowej, urządzenia destabilizującego tor jazdy - tak zwanego szarpaka oraz ćwiczyli jazdę na trolejach, czyli małych kółkach zamocowanych na tylnej osi pojazdu. Wszystko po to, by w bezpiecznych warunkach nauczyć się opanowywać uślizg przedniej i tylnej osi pojazdu, a co za tym idzie doskonalić bezpieczną jazdę samochodem pod okiem profesjonalistów. Instruktorzy na bieżąco obserwowali sposób jazdy oraz korygowali błędy.

Projekt powstał przy współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz saksońskiej policji, a współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg Polska - Saksonia 2014-2022. Jego celem było nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy lubuską i saksońską policją oraz wspólna realizacja zadań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Zderzyły się dwie osobówki. Jedna osoba poszkodowana (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u