Leśnicy z Zielonej Góry zapraszają na sadzenie drzew. Przygotowano 36 tysięcy sadzonek

24 wrzesień 2021
Autor: 
Leśnicy z Zielonej Góry zapraszają na sadzenie drzew Redakcja

Nadleśnictwo Zielona Góra wspólnie z Nadleśnictwem Przytok corocznie zaprasza mieszkańców do akcji "Posadźmy razem las". Do obsadzenia są blisko 4 hektary.

Co roku Lasy Państwowe sadzą na terenie Polski około 500 milionów nowych sadzonek. Każdego dnia to prawie 1000 drzew na minutę. Leśnicy coraz częściej zapraszają do działań również mieszkańców.

W województwie lubuskim najbliższa akcja odbędzie się w sobotę, 9 października, w pobliżu lotniska Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Przytok przygotowało ponad 36 tysięcy sadzonek różnych drzew, m.in. sosny, lipy oraz klonu. Impreza potrwa od 9:00 do 13:00.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kradzież na terenie szpitala. Jest nagranie z monitoringu

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich. Leśnicy szykują już wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Nie zabraknie np. pokazów maszyn leśnych w postaci harwesterów czy forwarderów.

Jak dojechać? Poniżej mapka:

Przeczytaj też: Pożar w Czerwieńsku. Zapaliła się sadza w kominie. To kolejna interwencja w tym miejscu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u