Zabytkowy parowóz stanął w Zielonej Górze. To ponad stuletnia maszyna (FILM)

25 wrzesień 2021
Autor: 
Zabytkowy parowóz stanął w Zielonej Górze Redakcja

Muzeum Kolei Szprotawskiej w Zielonej Górze wzbogaciło się o kolejny eksponat. Dziś w parku stanął odrestaurowany parowóz. Operacja była niezwykle widowiskowa.

Zabytkowy parowóz T3 (TKh1-20) z 1909 roku od dziś jest kolejną atrakcją w Zielonej Górze. Około godziny 8:00 na ulicy 1 Maja odbyła się specjalna operacja. Ponad 180-tonowy dźwig poniósł lokomotywę i dokładnie wstawił ją na tory w Muzeum Kolei Szprotawskiej.

Dokładnie taka maszyna obsługiwała kolej szprotawską przed wojną. Ponad 100-letni eksponat przeszedł gruntową renowację dzięki środkom z budżetu obywatelskiego. Teraz będzie przypominał Zielonogórzanom o kolejowej historii miasta, która zaczęła się w 1871 roku.

Przeczytaj też: MSWiA oferuje podwyżki dla mundurowych. Lubuscy policjanci: "Porozumienie nie spełnia oczekiwań"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u