Szpital w Zielonej Górze przywraca odwiedziny pacjentów. Są jednak pewne warunki!

26 wrzesień 2021
Szpital w Zielonej Górze przywraca odwiedziny pacjentów. Są jednak pewne warunki! Redakcja

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze przywraca możliwość odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach placówki. Są jednak pewne warunki oraz wyjątki!

Powraca możliwość odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach zielonogórskiego szpitala. Określono specjalne zasady, których będzie trzeba przestrzegać podczas wejścia do placówki medycznej. Dla niektórych oddziałów wprowadzono indywidualne zasady odwiedzin. 

Zasady odwiedzin:

  1. Każdy pacjent może być odwiedzany przez jedną w ciągu doby, wskazaną przez siebie osobę. Osoba ta musi okazać personelowi przed wejściem na oddział ważny Unijny Certyfikat COVID, który potwierdza uzyskanie negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2 lub zaszczepienie przeciwko COVID-19, lub też status ozdrowieńca.
  2. Jeżeli to możliwe, prosimy o ograniczenie wizyt do trzech określonych przypadków: a) bliskich w stanie terminalnym, b) w stanie zagrożenia życia, c) osób wyrażający silną potrzebę emocjonalną.
  3. Prosimy, aby odwiedziny pacjentów odbywały się w godzinach: 15:00-18:00.
  4. Zalecana jest samokontrola stanu zdrowia przez odwiedzających, należy zrezygnować z odwiedzin w przypadku gdy pojawią się objawy zakażenia COVID-19 tj. katar, ból gardła, kaszel, duszności, gorączka, biegunka, utrata węchu i smaku.
  5. Osobą odwiedzającą nie może być osoba, która miała kontakt z osobą zakażoną COVID-19 w ciągu 14 dni poprzedzających dzień planowanej wizyty.
  6. Osoby odwiedzające wchodząc na teren Szpitala obowiązkowo dokonują dezynfekcji rąk oraz mają założoną czystą maskę ochronną (zalecana maska chirurgiczna – medyczna). Pacjent w trakcie odwiedzin ma założoną maskę ochronną, jeżeli pozwala na to jego stan.
  7. Jeżeli jest to możliwe, prosimy o korzystanie ze schodów, aby uniknąć zatłoczenia w windach.
  8. Czas odwiedzin nie powinien trwać dłużej niż 15 minut.
  9. Należy zachować zasady dystansu > 1,5 metra wobec innych osób.
  10. W przypadku pacjentów w stanie terminalnym dopuszcza się bezpośredni kontakt bez ograniczeń zachowania dystansu, dopuszcza się ściągnięcie maski i jej ponowne założenie po odejściu od łóżka, a o liczbie osób żegnających pacjenta decyduje lekarz dyżurny oddziału.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Indywidualne zasady odwiedzin wprowadzono na oddziałach: Kliniczny Oddział Onkologii, Kliniczny Oddział Neonatologii, Kliniczny Oddział Położniczo-Ginekologiczny, Kliniczny Oddział Pediatrii, Kliniczny Oddział Chirurgii i Urologii Dziecięcej. Szczegóły sprawdzicie tutaj.

Obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów chorych na chorobę zakaźną lub z innych przyczyn wymagających izolacji oraz przebywających w Szpitalu Tymczasowym, z wyjątkiem sytuacji szczególnie uzasadnionych i wyłącznie za uprzednią zgodą Kierownika/Ordynatora lub lekarza dyżurnego.

Szpital podkreśla, że możliwość prowadzenia odwiedzin jest zależna od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Przeczytaj też: Lubuskie: Silny wiatr w regionie. Strażacy wciąż usuwają powalone drzewa!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u