Ares rozpoczyna służbę w zielonogórskiej policji! Będzie postrachem przestępców?

22 październik 2021
Ares rozpoczyna służbę w zielonogórskiej policji! Będzie postrachem przestępców? Lubuska Policja

Dwuletni owczarek niemiecki Ares jest psem patrolowo-tropiącym i właśnie rozpoczyna służbę w zielonogórskiej policji! Będzie postrachem przestępców?

Zespół Przewodników Psów Służbowych Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zyskał nowego członka – to Ares, dwuletni owczarek niemiecki, który będzie psem patrolowo-tropiącym. Nowy pies obecnie musi przejść intensywne szkolenie. Ponieważ jego opiekunem został doświadczony przewodnik aspirant sztabowy Mariusz Filipowski, Ares może przechodzić szkolenie w systemie eksternistycznym.

Mariusz jest policjantem od 21 lat, od 2011 roku przewodnik psa służbowego w zielonogórskiej komendzie. Ares jest piątym psem służbowym pod opieką tego przewodnika. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze posiada bardzo dobrze wyposażony tor szkoleniowy dla psów przy nowoczesnych kojcach, gdzie psy służbowe trenują pod okiem swoich przewodników.

To tam właśnie Ares wraz z aspirantem sztabowym Mariuszem Filipowskim każdego dnia ćwiczy zgodnie z planem szkolenia policyjnych psów patrolowo-tropiących. Raz w miesiącu Ares wraz ze swoim przewodnikiem jedzie do Sułkowic, gdzie w Zakładzie Kynologii Policyjnej zdaje egzaminy z kolejnych zadań i umiejętności.

Ares wszystkie dotychczasowe kolokwia zdał bardzo dobrze. Jak mówi jego przewodnik Ares jest psem bardzo posłusznym, jest chętny do nauki i wszystko pojmuje w lot. Nawiązał bardzo dobry kontakt ze swoim przewodnikiem, z radością wykonuje wszystkie polecenia. Ulubioną zabawką Aresa jest piłeczka, za którą ochoczo biega nie okazując zmęczenia. Aresowi i jego przewodnikowi życzymy wspaniałej współpracy i owocnych wspólnych lat w służbie.

Źródło: podinspektor Małgorzata Barska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Czytaj także - W Zielonej Górze zaginął piesek. Dla znalazcy nagroda pieniężna!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u