Trwa budowa ronda na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Jak wygląda postęp prac?

08 listopad 2021
Autor: 
Trwa budowa ronda na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim Fot. GDDKiA

Budowa ronda w Nowogrodzie Bobrzańskim trwa. Jak wygląda postęp prac? Inwestycja ma zakończyć się pod koniec 2022 roku.

Prace na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 27 z drogą wojewódzką nr 288 w Nowogrodzie Bobrzańskim ruszyły na dobre. Drogowcy podkreślają, że roboty idą zgodnie z planem. Widać już zarys ronda.

Inwestycja oprócz budowy samego ronda obejmuje też m.in. montaż nowego oznakowania i oświetlenia, budowę zjazdów indywidualnych na dwie działki oraz rekultywację terenu po rozbiórkach istniejących odcinków dróg.

- Główną korzyścią ze zrealizowania rozbudowy będzie zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez poprawę rozpoznawalności skrzyżowania oraz umożliwienie bezpiecznego włączenia się do ruchu dla pojazdów poruszających się drogą wojewódzką - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Kiedy skończą się utrudnienia?

Wykonawcą inwestycji za ponad 7,5 milionów złotych jest Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt z Krosna Odrzańskiego. Drogowcy informują, że prace powinny zakończyć się w trzecim kwartale 2022 roku.

Przeczytaj też: WORD Zielona Góra odwołuje egzaminy na prawo jazdy. Brakuje ludzi do pracy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u