Lubuskie Talenty. Stypendia dla blisko 360 uczniów. Ile dostaną pieniędzy?

09 listopad 2021
Autor: 
Stypendia dla blisko 360 uczniów. Ile dostaną pieniędzy? Fot. Lubuskie.pl

Lubuskie Talenty 2021. Urząd marszałkowski wyróżnia najzdolniejszych uczniów. Stypendia otrzymało blisko 360 osób. Ile dostaną pieniędzy?

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego prowadzi trzecią edycję programu Lubuskie Talenty. W tym roku zgłosiło się ponad 700 uczniów, ale wyróżnienia otrzymało 358 osób. To 149 uczniów ze szkół podstawowych i 209 z liceów ogólnokształcących.

- Chcielibyśmy was nagrodzić za ciężką pracę w poprzednim roku szkolnym, który był wyjątkowo trudny przez pandemię. Przeszliście jednak ten okres wzorowo, za co dziękuję wam i waszym rodzicom, którzy was mocno wspierali - mówił Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Ile wynosi stypendium?

Stypendyści z podstawówek otrzymają łącznie po 6 tysięcy złotych, natomiast w ręce licealistów trafi 8 tysięcy. Pieniądze będą wypłacane ratalnie przez 10 miesięcy.

Lubuskie Talenty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Jak podkreślał wicemarszałek Łukasz Porycki, jest to największy program stypendialny województwa lubuskiego.

Przeczytaj też: WORD Zielona Góra odwołuje egzaminy na prawo jazdy. Brakuje ludzi do pracy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u