Szpital tymczasowy w Zielonej Górze ma coraz więcej pacjentów. "Brakuje anestezjologów"

10 listopad 2021
Autor: 
Szpital tymczasowy w Zielonej Górze ma coraz więcej pacjentów Redakcja

Szpital w Zielonej Górze ma coraz więcej pacjentów z COVID-19. Zakazano odwiedzin chorych i wstrzymano przyjęcia na planowe zabiegi. W lecznicy brakuje anestezjologów.

W środę, 10 listopada, w całej Polsce odnotowano 18 550 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W Lubuskiem jest to 271 osób. Wzrost zakażeń przekłada się na więcej pacjentów w szpitalach.

W zielonogórskim szpitalu zakazano już odwiedzin chorych oraz wstrzymano przyjęcia na planowe zabiegi.

- Pacjentów przybywa. W szpitalu tymczasowym na ponad 100 łóżek jest ponad 80 pacjentów. 10 z nich przebywa na łóżkach respiratorowych, co oznacza, że bardzo ciężko przechodzą chorobę - informuje Sylwia Malcher Nowak, rzecznik Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Brakuje anestezjologów

Lecznica boryka się z brakami kadrowymi. Głównie jest to wymuszone koniecznością przesuwania personelu do pracy w Szpitalu Tymczasowym

- W szpitalu najbardziej brakuje pielęgniarek anestezjologicznych. Bardzo chętnie szpital zatrudni także ratowników i lekarzy anestezjologicznych - podkreśla Malcher-Nowak.

Przeczytaj też: WORD Zielona Góra odwołuje egzaminy na prawo jazdy. Brakuje ludzi do pracy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u