Marsz "Niepodległa w Europie" w Zielonej Górze. W tle wolność człowieka i prawa kobiet (ZDJĘCIA, FILM)

12 listopad 2021
Autor: 
Marsz "Niepodległa w Europie" w Zielonej Górze Redakcja

Marsz Niepodległości w Zielonej Górze. Kilkaset mieszkańców przeszło ulicami w centrum miasta. Głównym hasłem wydarzenia była "Niepodległa w Europie".

W Zielonej Górze z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowano marsz "Niepodległa w Europie". Za wszystkim stały trzy organizacje: Instytut Równości, Komitet Obrony Demokracji oraz Lubuski Strajk Kobiet. Wydarzenie objęła patronatem marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Całość zaczęła się pod Filharmonią Zielonogórską. Po kilku przemówieniach kilkaset osób przeszło na plac Bohaterów, a następnie pod ratusz. Wśród uczestników nie brakowało polityków. Pojawili się m.in. senator Wadim Tyszkiewicz, posłanka Anita Kucharska-Dziedzic oraz radni Zielonej Góry z Koalicji Obywatelskiej.

Mieszkańcy mieli ze sobą flagi biało-czerwone, unijne oraz tęczowe. W trakcie wydarzenia mówiono m.in. o prawach kobiet, LGBT, wolności obywatelskiej oraz prawie aborcyjnym. Ponadto część uczestników paliła zielone światełka dla uchodźców.

Marsz przebiegł spokojnie i bez zakłóceń. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: WORD Zielona Góra odwołuje egzaminy na prawo jazdy. Brakuje ludzi do pracy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u