Przewonienie gazu ziemnego w Lubuskiem. Czujesz intensywny zapach? Alarmuj!

15 listopad 2021
Autor: 
Przewonienie gazu ziemnego w Lubuskiem Redakcja

Przewonienie gazu ziemnego to coroczna akcja. Polska Spółka Gazownictwa sprawdza, czy instalacje są szczelne. Jeśli poczujesz zapach, wezwij pogotowie gazowe.

Akcja przewonienia trwa na terenie województwa lubuskiego od 15 do 22 listopada. Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza ją na obszarach obsługiwanych przez gazownie w Gorzowie Wielkopolskim, Kostrzynie Nad Odrą, Zielonej Górze i Żaganiu.

To coroczne działania gazowników, które polegają na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. Dzięki temu zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

Czujesz gaz? Alarmuj!

- W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe pod numerem 992 - podkreśla Mariusz Korabiowski, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Gorzowie Wielkopolskim.

Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa. Jednak jak podkreślają gazownicy, usuwanie nieprawidłowości instalacji wewnętrznych w budynkach oraz urządzeń gazowych należy już do obowiązków właścicieli lub zarządców.

Przeczytaj też: Marsz "Niepodległa w Europie" w Zielonej Górze. W tle wolność człowieka i prawa kobiet (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u