Blue Sounds z tekstami Baczyńskiego w Szprotawskim Domu Kultury

15 listopad 2021
Blue Sounds z tekstami Baczyńskiego w Szprotawskim Domu Kultury dronlubuski.pl

Zespół Blue Sounds powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka, stricte bluesowa płyta zespołu " Tak naprawdę to wszystko z miłości", która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych środowiska bluesowego i jazzowego.

Obecnie zespół podjął się muzycznej interpretacji wierszy poety pokolenia Kolumbów, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. 

Baczyński  urodził się 100 lat temu, 22 stycznia 1921 roku. W uznaniu jego zasług dla polskiej sztuki, niepodległości i kultury, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

19 listopada Blue Sounds będzie gościł w Szprotawskim Domu Kultury. Podczas koncertu  usłyszeć będziemy mogli między innymi muzykę do utworów "Rzeczy niepokój", "Z wiatrem", "24 XII", "Erotyk", "Elegia o chłopcu polskim", "Kołysanka", "Nie stój u ciemnych świata wód", "Jesteś o tyle spojrzeń ode mnie" czy "Spojrzenie". 

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!plakat

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u