Wspólne dbajmy o bezpieczeństwo w galeriach handlowych

15 listopad 2021
Wspólne dbajmy o bezpieczeństwo w galeriach handlowych dronlubuski.pl

Pracownicy i ochrona codziennie apelują, aby w ramach dbałości o bezpieczeństwo stosować prawidłowo maseczki ochronne zarówno w sklepach, jak i na terenie całej galerii. Wiele jednak zależy od poczucia odpowiedzialności każdej z osób odwiedzających centrum. Apelujemy o wspólną odpowiedzialność szczególnie w okresie świątecznych zakupów.

Jak pokazują dane Polskiej Rady Centrów Handlowych, bazujące na badaniu firmy badawczej Inquiry, przeprowadzonym wśród mieszkańców sześciu największych polskich aglomeracji, galerie handlowe są obecnie jednym z najbezpieczniejszych miejsc do robienia zakupów. Jednakże na każdym z nas spoczywa odpowiedzialność dbania o siebie i o innych.

- Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, by galeria była bezpieczna dla wszystkich naszych klientów. Niestety coraz więcej osób ignoruje obowiązek noszenia maseczki. Przed nami czas świątecznych zakupów. Wszystkim nam zależy, żeby zrobić zakupy bożonarodzeniowe w komfortowy, bezpieczny sposób. Dlatego w ślad za słowami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego apelujemy, aby stosować zasady DDM, czyli: dystans, dezynfekcja i maseczka. Nikt z nas nie chce, żeby sklepy zostały zamknięte z powodu liczby zachorowań. – mówi Marta Radziwoń, dyrektor Centrum Handlowego Focus Mall Zielona Góra.

Pracownicy galerii, by minimalizować ryzyko zachorowań i unikać kolejnych zaostrzeń reżimu epidemiologicznego w postaci lockdownów, ograniczeń w przemieszczaniu się i bieżącym funkcjonowaniu, każdego dnia apelują o zachowanie obowiązujących zasad. Brak przestrzegania zaleceń jest etycznie nie do zaakceptowania. Jest to również narażanie zdrowia i komfortu innych osób, klientów i pracowników. Zasad należy przestrzegać dla wspólnego dobra oraz w ramach respektu dla zasad współżycia społecznego.

- Rozumiemy, że wszyscy jesteśmy już zmęczeni trwającą blisko dwa lata pandemią, ale wzrost zachorowań może spowodować, że ponownie rozważane będą ograniczenia jakie pamiętamy z ubiegłego roku. Nikt z nas tego nie chce, szczególnie w tak ważnym dla nas wszystkich okresie przedświątecznym. Dlatego przypominamy i prosimy naszych klientów, by nosili maseczki zasłaniające usta i nos podczas wizyt w centrach handlowych. Dzięki temu będziemy dalej mogli bezpiecznie robić zakupy – dodaje Anna Łukasiewicz, Specjalista ds. Marketingu Focus Mall Zielona Góra.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u