Gorzów Wielkopolski w programie "Green City". InPost rozwiezie paczki elektrycznymi autami

16 listopad 2021
Autor: 
Gorzów Wielkopolski w programie "Green City" firmy InPost Fot. Łukasz Kulczyński/UM GW

Program InPost Green City również w Gorzowie Wielkopolskim. Firma zaoferuje ekologiczne paczkomaty, a same przesyłki będą wożone elektrycznymi samochodami.

Gorzów Wielkopolski to kolejne miasto na mapie Polski, które dołączyło do programu "Green City" stworzonego przez InPost. Dzięki temu firma wspiera rozwój miast zgodnie z ideą "smart city" oferując rozwiązania ekologiczne i na rzecz poprawy klimatu.

Jednym z najważniejszych rozwiązań jest sukcesywna wymiana floty samochodów InPost na pojazdy elektryczne. Ponadto program "Green City" zakłada np. montaż punktów ładowania elektrycznych aut przy paczkomatach oraz wsparcie finansowe dla miejskich inicjatyw, dotyczących zieleni.

- Razem możemy jeszcze skuteczniej dbać o czyste powietrze i środowisko. Dostarczanie przesyłek do Paczkomatów już teraz jest najbardziej ekologiczną formą dostawy. Wymiana naszej floty na samochody elektryczne będzie kolejnym dużym krokiem na drodze ochrony klimatu i zmniejszania śladu węglowego - podkreśla Michał Lis, dyrektor biura sprzedaży InPost.

Gorzów Wielkopolski to 12 miasto, które nawiązało współpracę z firmą InPost. Wcześniej w województwie lubuskim do programu dołączyła Zielona Góra.

Przeczytaj też: Zielona Góra i projekt budżetu na 2022 rok. 260 milionów na inwestycje. Co powstanie?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u