Potrzebna krew dla Hani z Czerwieńska. Rodzina apeluje o pilną pomoc

16 listopad 2021
Autor: 
Potrzebna krew dla Hani z Czerwieńska. Rodzina apeluje o pilną pomoc Fot. KWP GW, archiwum rodzinne

Chora na białaczkę Hania Stefańska z Czerwieńska koło Zielonej Góry pilnie potrzebuje krwi. Rodzina i mieszkańcy apelują o pomoc.

Mieszkanka Czerwieńska zachorowała na ostrą białaczkę. Kobieta trafiła do szpitala w Zielonej Górze. W środę, 17 listopada, ma odbyć się pierwsza chemioterapia.

Kobieta potrzebuje krwi 0 Rh -, której obecnie w RCKiK Zielona Góra jest bardzo mało. Rodzina oraz mieszkańcy apelują do wszystkich o oddawanie tego cennego daru. Co ważne, grupa krwi nie ma żadnego znaczenia, ponieważ wszystko trafia do ogólnego banku. Warto jednak zaznaczyć, że oddawało się krew dla Hani Stefańskiej.

Krew można oddać np. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Zyty 21 w Zielonej Górze. Stacja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 14:00. Ponadto już w piątek, 19 listopada, w godzinach 9:00 - 12:00 przy Zespole Szkół w Czerwieńsku stanie mobilny punkt poboru krwi.

Przypominamy, że do oddania krwi należy zgłosić się wypoczętym po lekkim, beztłuszczowym posiłku. Dzień przed należy wypić około 1,5 - 2 litry płynów. Dodatkowo należy ograniczyć palenie oraz spożywanie alkoholu (minimum 48 godzin).

Przeczytaj też: Zielona Góra i projekt budżetu na 2022 rok. 260 milionów na inwestycje. Co powstanie?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u