Zielona Góra. W najbliższy weekend bezpłatne badania w Focus Mall

18 listopad 2021
Zielona Góra. W najbliższy weekend bezpłatne badania w Focus Mall dronlubuski.pl

W najbliższą sobotę, 20 listopada, w galerii Focus Mall w Zielonej Górze będzie można skorzystać z szeregu bezpłatnych badań i porad jak skutecznie rozpoznawać objawy stanu zagrożenia życia. Organizatorem jest IFMSA Poland - Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w Zielonej Górze.

- To już nasza kolejna współpraca z młodymi medykami w ramach akcji „Zdrowie pod kontrolą”. Nasi klienci chętnie uczestniczą w akcjach prozdrowotnych. Mam nadzieję, że znajdą czas, by przy okazji sobotnich zakupów zadbać o swoje zdrowie. Pamiętajmy, że dzięki profilaktyce możemy zapobiegać chorobom lub diagnozować je na wczesnym etapie ich rozwoju. Zapraszamy mieszkańców Zielonej Góry i okolic do tego, by korzystali z bezpłatnych badań oraz porad. Organizatorami akcji są studenci z kierunków: lekarski, ratownictwo medyczne oraz pielęgniarstwo z Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego – mówi Anna Łukasiewicz, Specjalista ds. Marketingu Focus Mall Zielona Góra.

Tego dnia do dyspozycji klientów centrum handlowego zostanie oddanych kilka punktów, przy których zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z porad związanych m.in. z profilaktyką chorób nowotworowych czy zdrowym żywieniem. Podczas akcji realizowane będą m.in. pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi oraz analiza składu i masy ciała. Odbędą się też pokazy udzielania pierwszej pomocy na manekinie dorosłego i dziecka. Ratownicy medyczni pokażą, jak rozpoznawać objawy zagrażające życiu, takie jak: zawał serca czy udar mózgu. Powiedzą też jak postępować w takich sytuacjach. W sobotę będzie można nauczyć się jak poprawnie przeprowadzić samobadania piersi i jąder. I rozpoznać niepokojące objawy.

W punktach ustawionych w nowej części budynku, na poziomie 0 w pobliżu sklepu Tk Maxx będzie też można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego i dowiedzieć się, jak to proste badanie przeprowadzać prawidłowo w warunkach domowych. Będzie można również zmierzyć poziom glukozy i dowiedzieć się jak dbać o prawidłowy poziom cukru.

Na stoisku Fundacji DKMS, chętni będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. .

Organizatorzy zapraszają w sobotę, 20 listopada, w godzinach od 12.00 do 20.00. 

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u