Zielona Góra: Ścięty krzyż na os. Zastalowskim został ponownie poświęcony

26 listopad 2021
Zielona Góra: Ścięty krzyż na os. Zastalowskim został ponownie poświęcony Redakcja

W październiku został ścięty, po blisko miesiącu krzyż powrócił na swoje miejsce. Dziś został poświęcony w obecności wiernych.

W poniedziałek, 18 października około godziny 15 na osiedlu w Zielonej Górze 31-letni Kacper Sz. ściął przydrożny krzyż, który od lat stał przy ul. Spawaczy. Mieszkańcy przewieźli krucyfiks do parafii pw. św. Alberta, gdzie został on zabezpieczony. Sprawą ścięcia krzyża zajęła się policja, funkcjonariusze już następnego dnia w wyniku intensywnych działań operacyjnych zatrzymali sprawcę. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Po miesiącu od zdarzenia krzyż ponownie wrócił na ulicę Spawaczy. - Miejsce, w którym krzyż został ścięty zaznaczone jest na chwilę obecną barwami maryjno-papieskimi, aby była podkreślona ta rana, która została zadana temu krzyżowi. - mówi ks. kan. Zygmunt Zimnawoda, Proboszcz Parafii św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze.

W piątek, 26 listopada o godzinie 17:30 pod krzyżem na ulicy Spawaczy zebrało się sporo wiernych. Ponieważ krzyż w wyniku ścięcia był sprofanowany, został on ponownie poświęcony. Odmówiona została także modlitwa zawierzenia.

- Wybraliśmy piątek, bo jest to dzień męki Pana Jezusa. Ufam, że Pan Jezus będzie nam błogosławił, a jednocześnie wszyscy parafianie i nie parafianie przechodzący obok krzyża będą się głębiej zastanawiali  wspominając to, co było w ten trudny dla nas poniedziałek oraz to, co wydarzyło się w piątek. - dodaje ks. kan. Zygmunt Zimnawoda.

Czytaj także - Pijany kierowca wjechał do rowu na trasie Świdnica - Letnica


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u