Zima nie zaskoczy drogowców w Lubuskiem? GDDKiA przygotowana do "Akcji Zima"

01 grudzień 2021
Autor: 
GDDKiA w Lubuskiem przygotowana do "Akcji Zima" Fot. GDDKiA

Blisko 120 pojazdów i ponad 20 tysięcy ton soli przygotowanych na lubuskie drogi. GDDKiA Zielona Góra ma pod sobą ponad 900 km tras.

Ruszyło Zimowe Utrzymanie Dróg. Gdy temperatura spadła poniżej zera, na drogi województwa lubuskiego wyjechał już pierwszy, specjalistyczny sprzęt.

- Prowadzone były działania profilaktyczne polegające na posypaniu drogi środkami do zwalczania śliskości w celu uniknięcia zjawiska gołoledzi. Pomimo na bieżąco prowadzonych działań prosimy kierowców o zachowanie ostrożności - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Tysiące ton soli i chlorku wapnia

W sezonie zimowym 2021/2022 drogowcy z zielonogórskiej GDDKiA będą zajmować się odśnieżaniem ponad 900 kilometrów tras. W gotowości jest już blisko 120 pługów, pługo-solarek, ładowarek oraz równiarek.

- W 16 magazynach i 8 składowiskach rozlokowanych na terenie całego województwa lubuskiego zgromadziliśmy ponad 20 tysięcy ton soli, 20 ton chlorku wapnia i około 1,3 tys. ton materiałów uszorstniających - wyliczają drogowcy.

GDDKiA Zielona Góra przypomina, że działania służb utrzymaniowych mają na celu łagodzenie skutków zimy, a nie ich całkowite i natychmiastowe usuwanie.

Przeczytaj też: Urząd Marszałkowski zawiadamia prokuraturę w sprawie Łukasza Mejzy. Chodzi o milionową dotację


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u