Młodzieżowe Słowo Roku 2021 wybrane. To "Śpiulkolot"!

07 grudzień 2021
Autor: 
Młodzieżowe Słowo Roku 2021 wybrane. To "Śpiulkolot"! Pixabay.com

Poznaliśmy zwycięzcę plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku 2021. Decyzją internautów został nim: "Śpiulkolot" na podium uplasowały się także: "Naura" oraz "Twoja Stara"!

W internetowym, dwuetapowym głosowaniu udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy internautów. Organizatorem plebiscytu było Wydawnictwo Naukowe PWN a partnerem inicjatywy był Uniwersytet Warszawski. Internauci zdecydowali, że Młodzieżowym Słowem Roku 2021 zostaje śpiulkolot, który zdobył 9 656 głosów. Drugie miejsce zajęła naura zdobywając 9 401 głosów. Trzecie miejsce zajęła twoja stara, na którą oddano 6 665 głosów. 

Poniżej tłumaczymy znaczenie słów według SJP:

  • Śpiulkolot - miejsce do spania, w dosłownym znaczeniu "samolot do spania" czyli udanie się na odpoczynek. Używane często w odniesieniu do zwierząt.
  • Naura - skrót od na razie, zwrot używany na pożegnanie.
  • Twoja stara - funkcjonuje jako dezaprobująca odpowiedź na pytanie: kto? Lub na dowolną inną wypowiedź.

W 2020 roku plebiscyt nie został rozstrzygnięty, w 2019 roku zwyciężyło słowo: alternatywka. Rok 2018 zdominowało słowo dzban.

Czytaj także - Zielonogórski deptak w bożonarodzeniowym wydaniu. Podoba Wam się? [ZDJĘCIA]


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u