W Lubuskiem zawyją syreny alarmowe. To próba systemu ostrzegania

15 grudzień 2021
Autor: 
W Lubuskiem zawyją syreny alarmowe Redakcja

Już jutro w czwartek 16 grudnia na terenie województwa lubuskiego zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych. To ćwiczenia zarządzone przez wojewodę.

Próba syren alarmowych odbywa się cyklicznie raz na kwartał. Do ich dźwięku z pewnością wielu mieszkańców miast zdążyło już przywyknąć.

Kiedy zawyją syreny?

Ćwiczenia systemu wczesnego ostrzegania o zagrożeniach zostaną przeprowadzone w czwartek, 16 grudnia, w godzinach 12:00 - 12:30. W trakcie próby nadane zostaną 2 sygnały:

  • Ogłoszenie alarmu - modulowany dźwięk syren w okresie 3 minut
  • Odwołanie alarmu - ciągły dźwięk syren trwający 3 minuty

Takie działania treningowo-szkoleniowe są zarządzone przez Wojewodę Lubuskiego. - Wszystko ma na celu przede wszystkim sprawdzić stan techniczny systemu ostrzegania i alarmowania oraz zapoznanie ludności z sygnałami Obrony Cywilnej - informuje Urząd Miasta Zielona Góra.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Nastolatkowie zaatakowali nożem niepełnosprawnego. Policja zatrzymała 17-latka


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u