Zielony numer alarmowy w Gorzowie. Co możemy zgłaszać?

16 grudzień 2021
Zielony numer alarmowy w Gorzowie. Co możemy zgłaszać? UM Gorzów

Urząd Miasta w Gorzowie Wielkopolskim uruchomił specjalny zielony numer alarmowy. Co mogą zgłaszać mieszkańcy?

W Gorzowie Wielkopolskim uruchomiony został zielony numer alarmowy. Mieszkańcy mogą dokonywać zgłoszeń dotyczących pielęgnacji zieleni (drzewa, krzewy, trawniki, żywopłoty), połamanych lub przewróconych drzew oraz utrzymania czystości na terenach zielonych. Dzwonić można również w sprawie konieczności usunięcia drzew – dotyczy to wyłącznie egzemplarzy chorych, obumarłych lub stwarzających zagrożenie.

Pod zielony numer alarmowy warto zgłaszać także zaobserwowane nieprawidłowości na placach budowy. Wykonawca nieprawidłowo zabezpieczył drzewa, uszkodzone są pnie lub korony drzew? Widać obdarcia kory i złamane gałęzie? Można to zgłosić pod zielonym numer alarmowym.

Zgłoszenia mogą dotyczyć również interwencji z udziałem zwierząt domowych, gospodarskich oraz dzikich. Mieszkańcy mogą także przekazywać propozycje tematów z zakresu edukacji ekologicznej. Dodatkowo dzwoniąc pod zielony numer alarmowy można przekazać informację o zapotrzebowaniu na karmę i budy dla bezdomnych kotów, na ich sterylizację i kastrację, czy też na przeprowadzenie deratyzacji terenów miejskich.

Co stanie się ze zgłoszonymi sprawami? Zostaną przekazane osobom z odpowiednich wydziałów urzędu, zajmującym się na co dzień utrzymaniem miejskiej zieleni, inwestycjami lub ochroną środowiska, które podejmą się rozwiązania zgłoszonych problemów.

Uruchomienie zielonego telefonu alarmowego to efekt „zielonych konsultacji”. W październiku br. blisko 150 osób zabrało głos w sprawie systemu zarządzania zasobami środowiskowymi miasta. Na podstawie ankiet i rozmów z mieszkańcami powstał raport, który będzie podstawą do oczekiwanych przez gorzowian zmian, dotyczących zarządzania miejską zielenią.

Uwaga! Numer 95 7355 666 nie jest powszechnym numerem alarmowym. Będzie działał w godzinach pracy Urzędu Miasta. Sytuacje dotyczące bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia należy zgłaszać pod numer 112.

Czytaj także - Nowa Sól: Policja zatrzymała auto pełne imigrantów. Wiózł ich obywatel Ukrainy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u