GDDKiA Zielona Góra inwestuje w bezpieczeństwo pieszych. Zmiany w 32 miejscach, sprawdź gdzie

23 grudzień 2021
Autor: 
GDDKiA Zielona Góra inwestuje w bezpieczeństwo pieszych Fot. GDDKiA Zielona Góra

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej celuje w bezpieczeństwo pieszych na drodze. Sprawdź, gdzie stanie nowa sygnalizacja świetlna lub oświetlenie.

GDDKiA Zielona Góra podpisała już komplet umów na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji świetlnych oraz oświetlenia drogowego na wybranych przejściach dla pieszych w Lubuskiem. Wszystko w ramach programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej.

- Podejmowane działania są ukierunkowane na zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej, a w efekcie zmniejszenie liczby wypadków i ich ofiar. To naturalna kolej rzeczy wynikająca ze zmian ustawowych, w których przyznano pierwszeństwo pieszemu wyrażającemu zamiar przejścia przez jezdnię - informują drogowcy.

Bezpieczne przejścia dla pieszych

Jakie miejsca wybrano do programu? W Leśniowie Wielkim na drodze krajowej nr 32 i Wilkowie (DK92) na przejściach powstanie wzbudzana sygnalizacja świetlna oraz dedykowane oświetlenie. Ponadto w Krośnie Odrzańskim (DK29) przejście zostanie przeniesione, natomiast w Korytach (DK92) powstanie wyspa wyniesiona.

Dodatkowe oświetlenie drogowe stanie także m.in. w rejonie przejść dla pieszych w Nowogrodzie Bobrzańskim (DK27), Kargowej (DK32), Żaganiu (DK12), Krzeszycach (DK22), Słubicach (DK29) i Trzebielu (DK12). Ponadto nowe lampy zostaną ulokowane w Gorzowie Wielkopolskim w rejonie węzłów trasy S3.

Już teraz GDDKiA Zielona Góra przygotowuje dokumenty projektowe na kolejne, podobne inwestycje. Te zostaną zrealizowane w Dobiegniewie (DK22), Marcinowicach (DK29), Smolnie Wielkim (DK32), Smolnie Małym (DK32), Drzeniowie (DK29) i Mielnie (DK27).

Przeczytaj też: Firma Vinci NeoClinic Łukasza Mejzy nietykalna? "Ziobro nie chce ścigać tych, którzy są z nimi" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u