Polacy ruszyli na święta, policja wyjechała na drogi. Będą masowe kontrole trzeźwości i prędkości

23 grudzień 2021
Autor: 
Polacy ruszyli na święta, policja wyjechała na drogi Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Święta 2021 i akcja policji na drogach. Blisko 200 funkcjonariuszy samej drogówki codziennie wyjedzie na lubuskie trasy. Będą sprawdzać trzeźwość i prędkość.

Polacy ruszyli na święta. Wraz z wyjazdami w całej Polsce ruszyła policyjna akcja.

- Niemal 200 policjantów samej drogówki będzie do dyspozycji kierowców, ale będą mieli liczne wsparcie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Wspólna praca ma zapewnić, że kierowcy spokojnie i z dużym komfortem będą mogli poruszać się po drogach województwa lubuskiego - mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Liczne kontrole drogowe

Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz prędkości, z jaką się poruszają. Przyjrzą się także stanom technicznym samochodów. Jak zapowiadają, nie będą pobłażliwi dla niebezpiecznych zachowań na drodze.

- Kulturalni zmotoryzowani z pewnością nie będą w zainteresowaniu policjantów. Z kolei Ci, którzy pozwolą sobie na dużo więcej niż mówi prawo i zdrowy rozsądek z pewnością na taryfę ulgową nie mają co liczyć - podkreśla nadkom. Maludy.

Przeczytaj też: Samolotem przemycali marihuanę do Polski. CBŚP zatrzymało kolejne osoby (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u