PLL LOT dostaną blisko 12 milionów za loty z Babimostu. Czy będą nowe połączenia?

11 styczeń 2022
Autor: 
PLL LOT dostaną blisko 12 milionów za loty z Babimostu Redakcja

Polskie Linie Lotnicze LOT zostają w Lubuskiem na 2022 rok. Województwo lubuskie dołoży przewoźnikowi blisko 12 milionów złotych. Czy będą nowe połączenia?

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego od lat mocno współpracuje z PLL LOT. Jeszcze w 2021 roku do rejsów z Babimostu do Warszawy dołączyły kursy z Babimostu do Lwowa.

Polskie Linie Lotnicze LOT i współpraca w 2022 roku

Samorząd podpisał już kolejną umowę z LOT-em, który jako jedyny przystąpił do konkursu. Ta dotyczy promocji regionu na trasach z lotniska Zielona Góra Babimost na Lotnisko Chopina w Warszawie oraz innych międzynarodowych portów lotniczych. I tak linia otrzyma blisko 12 milionów złotych.

W ramach umowy przewoźnik nadal będzie wykonywał przede wszystkim rejsy z Babimostu do Warszawy i z powrotem. Te będą realizowane przez sześć dni w tygodniu. Dodatkowo w ramach nowej umowy w piątek odbędzie się dodatkowy, wieczorny lot do stolicy - start o godzinie 21:35, lądowanie o 22:40.

Loty z Babimostu do Lwowa stają się regularne. Umowa zakłada jedną rotację w tygodniu (okres 01.01 - 17.04 i 03.10 - 31.12) oraz dwie w okresie od 18 kwietnia do 2 października.

"Negocjujemy kolejne połączenia"

- Obecnie jesteśmy na etapie negocjowania kolejnych połączeń celem rozszerzenia siatki połączeń na 2022 rok - informuje Marcin Jabłoński, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Możliwe, że nowe rejsy będą obejmowały loty na wakacje. W 2021 roku PLL LOT obsługiwał przecież sezonowe połączenie do Rijeki (Chorwacja). Ponadto pod koniec roku podkreślano, że swego czasu daleko zaawansowane były rozmowy o lotach z lotniska Zielona Góra Babimostu do Londynu. Obecnie nic nie jest jednak przesądzone.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Pojechali w góry i zostawili otwarty dom. Złodzieje wynieśli wszystko


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u