Wóz strażacki zepsuł się w trakcie jazdy. Koledzy z OSP Bieniów podarowali swoje auto (ZDJĘCIA)

27 styczeń 2022
Autor: 
Zepsuł się wóz strażacki. Koledzy podarowali im swoje auto Fot. UG Żary, OSP Nowa Wioska

Strażacy z OSP Nowa Wioska jechali do akcji, ale wtedy zepsuł się ich wysłużony wóz. Pomóc postanowili ochotnicy z Bieniowa, którzy przekazali im swój samochód.

Sprawa ma swój początek w grudniu 2021 roku. Wówczas druhowie z OSP Nowa Wioska w powiecie świebodzińskim zostali wezwani do pożaru w miejscowości Zagaje. Ochotnicy wyruszyli na akcję wysłużonym 40-letnim Starem, ale na miejsce nie dojechali. Samochód uległ awarii, a do remizy wrócił na holu.

Pomoc z OSP Bieniów

Strażacy z Nowej Wioski zostali bez samochodu. Na ich problem zareagowała jednostka OSP Bieniów wspólnie z Leszkiem Mrożkiem, wójtem gminy Żary. Decyzja była szybka - pomagamy i podarujemy wóz strażacki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Oficjalna uroczystość przekazania samochodu odbyła się w środę, 26 stycznia. W ręce strażaków z gminy Lubrza trafił pojazd marki Renault G230 ze zbiornikiem o pojemności 3000 litrów wody. W kabinie miejsce znajdzie ośmiu strażaków.

- Wierzymy, że będzie wam służył tak samo dobrze jak naszej jednostce. Wszystkie nasze jednostki mają nowe samochody gaśnicze, dlatego cieszę, się że możemy wesprzeć waszą gminę i ochotników - podkreślał włodarz gminy Żary.

Przeczytaj też: Wyjazdy OSP w Lubuskiem w 2021 roku. Sprawdź, jak interweniowały jednostki (STATYSTYKA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u