Kierowca ciężarówki wyprzedzał na zakazie i wzniesieniu. Grozi mu kara do 30 tysięcy (FILM)

27 styczeń 2022
Autor: 
Kierowca ciężarówki wyprzedzał na zakazie i wzniesieniu Fot. KPP Strzelce Krajeńskie

Niebezpieczne wyprzedzanie na wzniesieniu na szczęście nie skończyło się wypadkiem. Wyczyn 60-letniego kierowcy ciężarówki zarejestrowali jednak policjanci.

Wszystko wydarzyło się w środę, 26 stycznia. Patrol policjantów ze Strzelec Krajeńskich patrolował nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem drogę krajową nr 22. W trakcie służby mundurowi nagrali m.in. niebezpieczny manewr kierowcy ciężarówki.

- Kierowca zbagatelizował przepisy. Wyprzedzał na wzniesieniu i mimo linii ciągłej. Tylko dzięki temu, że żaden inny pojazd nie jechał z przeciwnej strony, nie doszło do zderzenia - relacjonuje asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Grzywna do 30 tysięcy złotych

Już po chwili 60-letni szofer został zatrzymany do kontroli. Jak informuje asp. Bartos, mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali sprawę do sądu. Teraz kierowcy grozi grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Wyjazdy OSP w Lubuskiem w 2021 roku. Sprawdź, jak interweniowały jednostki (STATYSTYKA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u