Kiermasz dla strażaka Łukasza Sroki w OSP Racula. Zebrano blisko 12 tys. złotych!

06 luty 2022
Autor: 
Kiermasz dla strażaka Łukasza Sroki w OSP Racula. Zebrano blisko 12 tys. złotych!

Całe dotychczasowe życie Łukasza Sroki przekreślił poważny upadek. Szczęśliwie poszkodowany nie został sam, wspierają go rodzina oraz przyjaciele. Dziś odbył się specjalny kiermasz podczas którego zbierania środki na rehabilitację. 

Łukasz Sroka od najmłodszych lat miał otwarte serce na ludzi i świat. Chcąc pomagać innym działał w Ochotniczej Straży Pożarnej, skończył też kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Nigdy nie przeszedł obojętnie obok potrzebujących. Był aktywnym mężczyzną, pełnym zapału i energii do działania. Całym sercem wspierał także zielonogórski klub żużlowy. Niestety całe dotychczasowe życie Łukasza zostało przekreślone w wyniku poważnego upadku.

- Łukasz przewrócił się na chodniku, co najprawdopodobniej było skutkiem niespodziewanego ataku padaczki. Upadek był bardzo mocny, spowodował wiele obrażeń głowy. W ich następstwie Łukasz ma porażenie prawostronne, stał się osobą leżącą, przykutą do łóżka. - opisuje Pani Aneta, mama Łukasza.

Obecnie stan Łukasza jest ciężki, ale stabilny. - Niestety w tym momencie jedyną szansą na odzyskanie sprawności jest kosztowna rehabilitacja w prywatnym ośrodku. Na tyle kosztowna, że sama po prostu nie dam rady jej opłacić… A tak bardzo chcę pomóc Łukaszowi! - pisze Pani Aneta. 

Ruszyła zbiórka pieniędzy na rehabilitację. Obecnie na portalu siepomaga zebrano już ponad 25 tys. złotych, kolejne środki zostały zebrane podczas specjalnego kiermaszu zorganizowanego w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w zielonogórskiej Raculi, w której strażakiem był Łukasz Sroka. 

W akcję pomocy zaangażowało się już wiele osób, podczas kiermaszu ochotników z Raculi wspierali ochotnicy ze Starego Kisielina, Jarogniewic oraz Zaboru. Można było zapoznać się ze strażackim sprzętem, kupić kawałek ciasta. Był również ciepły poczęstunek.

Kiermasz przyniósł olbrzymi sukces, udało się zebrać blisko 12 tys. złotych! 

Czytaj także - Powiat Nowosolski ma koronera. Obecnie wezwie go tylko policja lub prokuratura


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u