Potężny cios w lubuski narkobiznes. Policja zatrzymała 22 osoby!

07 luty 2022
Autor: 
Potężny cios w lubuski narkobiznes. Policja zatrzymała 22 osoby! Lubuska Policja

Zorganizowana grupa przestępcza wprowadziła do obrotu ponad tonę narkotyków. Policjanci po latach żmudnej pracy zakończyli przestępczy proceder. 

Wszystko rozpoczęło się pod koniec 2019 roku, wtedy dzięki skutecznym czynnościom operacyjnym policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim ustalono sporo faktów na temat obrotu narkotykami na wielką skalę w województwie lubuskim.

Miesiąc od pierwszych ustaleń ruszyły pierwsze zatrzymania osób, u których zabezpieczono środki odurzające i substancje psychoaktywne w znacznych ilościach. - Wówczas to rozpoczął się żmudny proces śledczy mający na celu dotarcie do kolejnych osób, zabezpieczenie narkotyków, zebranie materiału dowodowego świadczącego o wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości narkotyków i przypisanie tego faktu poszczególnym osobom systematycznie zatrzymywanych przez policję. - podaje podinsp. Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Policjanci na przestrzeni lat zatrzymali do sprawy łącznie 22 osoby, z czego 14 z nich zostało tymczasowo aresztowanych, a 11 przypisano udział w zorganizowanej grupie przestępczej. - To mężczyźni w wieku od 22 do 44 lat. Poza tym zatrzymani usłyszeli zarzutu za posiadanie, obrót, przemyt oraz produkcję narkotyków. - dodaje podinsp.r Maludy.

Policjanci udowodnili, że członkowie grupy przestępczej działającej na terenie województwa lubuskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego w latach 2016-2020, wprowadzili łącznie do obrotu ponad tonę środków odurzających oraz substancji psychotropowych. - To między innymi 623 kg marihuany, 312 kg amfetaminy, 36 tysięcy tabletek ecstasy, 10 kg metamfetaminy oraz 5 kg kokainy. - wymienia podinsp. Maludy.

Narkotyki pochodziły z Polski oraz Holandii. Zatrzymani usłyszeli łącznie 63 zarzuty, z których najpoważniejsze zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 12. 

Czytaj także - Kiermasz dla strażaka Łukasza Sroki w OSP Racula. Zebrano blisko 12 tys. złotych!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u