Przebudowa mostu w Kostrzynie nad Odrą. Od dziś ruch wahadłowy - będą ogromne korki

07 luty 2022
Autor: 
Przebudowa mostu w Kostrzynie nad Odrą. Od dziś ruch wahadłowy Fot. GDDKiA Zielona Góra

Trwa remont mostu na Warcie w Kostrzynie nad Odrą. Od dziś ruch będzie odbywał się wahadłowo, co oznacza spore korki. Utrudnienia mają potrwać do końca kwietnia.

Aby w pełni przebudować kostrzyński most, drogowcy przygotują tymczasową przeprawę. To wymusza jednak wprowadzenie wahadłowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 31. Utrudnienia dla kierowców mają potrwać planowo od dziś do końca kwietnia.

- W godzinach od 6:00 do 22:00 ruch ma być sterowany ręcznie, w celu minimalizacji czasu oczekiwania na przejazd. W godzinach nocnych działać będzie sygnalizacja świetlna - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Przez Kostrzyn nad Odrą codziennie przejeżdża wiele ciężarówek. Mieszkańcy obawiają się, że wahadło na moście całkowicie sparaliżuje miasto. Ogromne korki tworzyły się przecież na DK31 bez żadnych dodatkowych utrudnień.

Przebudowa mostu Kostrzyn nad Odrą

Remont mostu na Warcie realizuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, a wykonawcą jest firma Warbud S.A. Inwestycja zakłada de facto, rozbiórkę istniejącego i budowę nowego mostu. Ponadto powstanie ciąg pieszo-rowerowy.

- Obecny stan mostu utrudnia spływ kry w kluczowych momentach lodołamania, a niekiedy zupełnie je wstrzymuje. Nowy obiekt będzie trójprzęsłowy. Filary zlokalizowane zostaną na brzegach poza korytem rzeki - informują Wody Polskie.

Koszt inwestycji wynosi ponad 100 milionów złotych. Prace mają potrwać do sierpnia 2023 roku.

Przeczytaj też: Przemycał kokainę, wpadł na granicy w Świecku. Grozi mu 15 lat więzienia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u