Protest wegan w Zielonej Górze. Aktywiści weszli do galerii handlowej i restauracji typu fast food!

15 luty 2022
Autor: 
Protest wegan w Zielonej Górze. Aktywiści weszli do galerii handlowej i restauracji typu fast food! Fot. Lena

Sobotni protest wegan w Zielonej Górze. Aktywiści weszli m.in. do galerii handlowej oraz restauracji typu fast food!

W sobotę, 12 lutego grupa wegan prowadziła protest na terenie Zielonej Góry. Aktywiści weszli do galerii handlowej przy ulicy Wrocławskiej, gdzie rozwiesili baner z informacjami o zabijaniu zwierząt na potrzeby człowieka. Dodatkowo część osób z plakatami prezentującymi praktyki w branży mięsnej, jajczarskiej oraz mleczarskiej udała się do strefy gastronomicznej galerii. Protestujący zostali wyproszeni przez ochronę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Grupa aktywistów udała się także do pobliskiego sklepu na dział mięsny, gdzie również prezentowała plansze o praktykach w branżach. Następnie protest przeniósł się do restauracji typu fast food przy ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze. 

Aktywiści pokazywali mieszkańcom miasta jak cierpią zwierzęta, a także jak wyglądają praktyki w branży mięsnej. Zaprezentowano także statystyki dotyczące zabijania zwierząt przez człowieka, jest to 60 miliardów zwierząt lądowych rocznie, 164 miliony każdego dnia, 7 milionów każdej godziny, 1900 każdej sekundy oraz dodatkowo 2 biliony zwierząt morskich rocznie.

Protest miał zachęcić do przejścia na weganizm.

Źródło: Lena

Czytaj także - Chciał ścigać się z BMW, którym jechali policjanci. "Wygrał" wysoki mandat!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u