Na ścianie schronu w Zielonej Górze pojawił się napis "na ch*j Putin"!

15 marzec 2022
Autor: 
Na ścianie schronu w Zielonej Górze pojawił się napis "na ch*j Putin"! Fot. Schrony OC Zielona Góra

Ściana schronu obrony cywilnej w Zielonej Górze została przyozdobiona osobliwym napisem. Нах yй Путін - co w wolnym tłumaczeniu oznacza "na ch*j Putin". 

Putin rozpętał wojnę na Ukrainie w czwartek, 24 lutego we wczesnych godzinach porannych. Rosyjskie wojska rozpoczęły ostrzał ukraińskich lotnisk oraz baz wojskowych. Z każdym dniem wojny skala agresji rosła, bombardowane były miasta, ginęli i wciąż giną cywile w tym dzieci! Twardy opór, jaki stawia ukraińska armia pokazał, że rosyjskie wojska wcale nie są tak silne. Międzynarodowa społeczność zaczęła wręcz kpić z siły armii Putina, której czołgi odholowują ukraińscy rolnicy, zaś sami rosyjscy żołnierze poddają się bez walk.

Wspólne działanie wielu państw z całego świata pozwoliło na wprowadzenie gigantycznych sankcji uderzających w Rosję. Znane marki wycofują się z rosyjskich rynków a wartość rubla z każdym dniem jest coraz niższa. W internecie pojawiają się obrazki z wielu polskich miast w których ludzie kpią z prezydenta Rosji naklejając na śmietnikach kartki z napisem "zbiórka darów dla Putina". W Zielonej Górze na wejściu do schronu obrony cywilnej przy ulicy Lisiej pojawił się napis Нах yй Путін - co w wolnym tłumaczeniu oznacza "na ch*j Putin".

- Nie widzę problemu z wykorzystaniem ściany. Chętnie, jako fundacja udostępnimy pozostałe ściany naszych obiektów na tego typu inicjatywy. - mówi Michał Rządzki, prezes fundacji HIFI. 

Czytaj także - Pościg w Zielonej Górze. Trwa obława za uciekinierami. Pomaga policyjny śmigłowiec (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u