Pościg w Zielonej Górze. Trwa obława za uciekinierami. Pomaga policyjny śmigłowiec (ZDJĘCIA)

15 marzec 2022
Pościg w Zielonej Górze. Trwa obława za uciekinierami Redakcja

Pościg w Zielonej Górze. Padły strzały. Kierowca porzucił samochód i uciekł wraz z pasażerami. Trwają poszukiwania. W akcji pomaga m.in. policyjny śmigłowiec.

Patrol policjantów z Nowej Soli we wtorek, 15 marca, patrolował na motocyklach trasę S3. Po godzinie 11:00 funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford Focus. Kierujący osobówką nie zamierzał się jednak zatrzymywać. Gdy policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna zaczął uciekać. Ruszył pościg.

Z czasem uciekinier zjechał z trasy S3 do Zielonej Góry. Tam na Szosie Kisielińskiej w rejonie osiedla Pomorskiego uderzył w jeden z policyjnych motocykli. Na szczęście funkcjonariusz nie doznał poważniejszych obrażeń.

- Funkcjonariusze oddali strzały w opony pojazdu. Były one celne, dlatego kierowca oraz dwóch pasażerów porzucili pojazd i uciekli pieszo do lasu - relajonuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Trwa obława. Policyjny śmigłowiec w akcji

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł. insp. Maciej Sipek ogłosił alarm dla policjantów z jednostki. Do działań zaangażowano więc funkcjonariuszy z wszystkich wydziałów. Pomagają też policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

W akcji poszukiwawczej przodują przede wszystkim przewodnicy z psami tropiącymi. Dodatkowo około godziny 15:00 do Zielonej Góry przyleciał policyjny śmigłowiec Bell 206B-III Jet Ranger z Sekcji Lotnictwa KWP we Wrocławiu. Maszyna wyposażona jest m.in. w kamerę termowizyjną.

- Zatrzymanie mężczyzn jest tylko kwestią czasu. Wiemy, kto jest właścicielem tego pojazdu - podkreśla podinsp. Maludy.

Przeczytaj też: Śmigłowiec LPR w Świdnicy pod Zieloną Górą. Mężczyzna dostał zawału serca (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u