Pościg w Zielonej Górze. Kierowca staranował policjanta. Padły strzały (ZDJĘCIA)

15 marzec 2022
Autor: 
Pościg w Zielonej Górze. Padły strzały Redakcja

Pościg za osobowym Fordem w Zielonej Górze. Kierowca staranował policjanta na motocyklu i porzucił auto. Mężczyzna uciekł wraz z pasażerami. Trwają poszukiwania.

Wszystko wydarzyło się we wtorkowe przedpołudnie, 15 marca. Po godzinie 11:00 patrol policjantów z nowosolskiej drogówki poruszający się na motocyklach próbował zatrzymać do kontroli na trasie S3 samochód osobowy marki Ford Focus.

Mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ale wówczas kierujący zaczął uciekać. Ruszył pościg. Z czasem uciekinier zjechał z trasy S3 do Zielonej Góry. Tam na Szosie Kisielińskiej w rejonie osiedla Pomorskiego uderzył w jeden z policyjnych motocykli.

- Na szczęście funkcjonariusz poruszający się na motocyklu nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci oddali strzały - relacjonuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Trzy osoby uciekły. Trwa policyjna obława

Kierowca porzucił pojazd przy drodze do Starego Kisielina. Wraz z nim z samochodu uciekło dwóch pasażerów. Trwają poszukiwania uciekinierów, którzy prawdopodobnie zbiegli do lasu. Do akcji zaangażowano już wiele patroli policji, w tym przewodników z psami tropiącymi.

- Został ogłoszony alarm dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze - informuje podinsp. Maludy.

Godzina 17:00 - Policja ustaliła, kto jest właścicielem pojazdu. Do akcji wezwano już policyjny śmigłowiec. Więcej informacji w artykule: "Pościg w Zielonej Górze. Trwa obława za uciekinierami. Pomaga policyjny śmigłowiec".


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u